Пријава Упутство Подршка

ВИДЕО УПУТСТВА

лако и једноставно

Корисничка упутства

На овој страници можете погледати како се рукује функцијама на сајту. Исте видео снимке можете погледати и на нашем Youtube каналу.

Ради потпуне функционалности неопходно је да сајт отварате у Chrome интернет-прегледачу, било на рачунару или на мобилном телефону / таблету.

1.1. УЛИЦЕ: унос, измена и брисање

Након креирања Вашег личног налога на сајту parohija.rs, најпре је неопходно да унесете називе улица које се налазе на територији Ваше парохије.

1.2. ПАРОХИЈАНИ и СЛАВА: унос, измена и брисање

Затим, једноставно, у виртуелни именик унесите личне и контакт податке парохијана са славама које прослављају.

2.1. ТЕРМИН ОСВЕЋЕЊА ВОДИЦА: унос, измена и брисање

Са лакоћом у виртуелни планер уносите термине освећења славских и васкршњих водица.

2.2. ТРЕБЕ: унос и измена

Са лакоћом у виртуелни планер уносите податке о заказаним требама.

2.3. ОБАВЕЗЕ: евидентирање као "одрађено"

Након завршене требе, можете у списку означити требу/водицу као "одрађено".

3.1. КАЛКУЛАТОР ПАРАСТОСА

Алатка која омогућава да, у односу на датум нечијег упокојења, једним кликом одредите ког датума је четрдесетодневни, полугодишњи и годишњи парастос, имајући у виду забрањене дане.

3.2. GOOGLE КАЛЕНДАР: интеграција

Уколико активно користите Google календар за организовање својих свакодневних обавеза, ова опција ће Вам добро доћи, јер омогућава да у свом личном Google календару прикажете и обавезе заказане на сајту parohija.rs.

3.3. GOOGLE КОНТАКТИ: увоз

Ова опција Вам омогућава да у именику свог телефона имате бројеве парохијана које сте унели на сајт parohija.rs.

Извоз и увоз се врши на рачунару. Овакав начин је предвиђен за кориснике који најпре на сајт parohija.rs унесу све податке о свим парохијанима. Такође препоручујемо и коришћење опције "Уклањање дупликата".

4.1. EXCEL: извоз података у статичне табеле

Уколико желите да све податке имате на свом рачунару или чак и одштампате, као резервну копију, спискове у различитим облицима можете преузети у XLS формату.

ПОДРШКА